středa 13. srpna 2014

Dovolená ve Španělsku, 15-ti měsíční motorová myška a plány do budoucna

Mrzí mě, že jsem se v poslední době nestihla věnovat Puntíčkům. Jak možná totiž víte, Puntíčeti je už 15 měsíců a začíná být opravdu intenzivní. Běhá, leze po nábytku a neustále vyžaduje pozornost. Znáte takové ty animáky, kde ty postavičky běhají a pohybují se tak rychle, že mají místo nohou jen rozmazané kruhy? Tak přesně takhle pořád líta naše holčička a do toho neustále pohybuje zbytkem těla jako splašená měňavka. Jde o to, že můj mozek by večer ještě klidně pracoval, ale po fyzické stránce jsem zralá akorát na to vyvalit se na gauč a pustit si nějakou kulisu k usínání.


Nicméně jsme minulé dva týdny byli na dovolené. Ve Španělsku... Autem... My totiž strašně rádi cestujeme autem po Evropě. Máme tu totiž na každém kilometru tolik úžasných památek a přírodních úkazů, že mě to asi nepřestane nikdy bavit. Hodně lidí nám ale říkalo: "Jste blázni? Takovou štreku autem a s dítětem?!" My do toho šli a musím říct, že to byla paráda a naše malá byla tak strašně hodná, že ji tady veřejně chválím :-)

----------------------------------------------------------------------

Pár tipů na cestování s ročním dítětem autem:

- Naplánujte si trasu tak, abyste často stavěli a dělejte po cestě třeba krátké výlety. Nechte baby proběhnout, ať se trochu unaví.

- Mějte zásobu piškotů. Když bude dítě znuděné, piškoty ho na chvíli zabaví.

- Dost se nám osvědčilo pouštět rytmickou hudnu. Naše Puntíče si při ní vesele výskalo a tleskalo ručičkama.

- Dostatek vlhčených ubrousků a dětských dezinfekčních gelů a sprejů je základ. Naše malá byla totiž neustále umolousaná a nebýt těchto hygienických zachránců, přivezeme si domů ušmudlánka.

----------------------------------------------------------------------

Naše cesta autem do vysněného Španělska tedy trvala dva dny a stavovali jsme se na krásných místech. V sobotu jsme pak dorazili do předem rezervovaného domu přes airbnb.com - krásného stavení z 18. století, plně vybaveného s parádní kuchyní, ve které jsem každý den "úřadovala" za společnosti úžasných lokálních surovin.

Prostě parádní dovolená se spoustou koupání v moři, výletů, delikátního jídla a večerního vysedávání u skleničky vína.

Teď už jsme zpět a já jsme opět plná elánu a nových nápadů :-) Od toho asi dovolená taky je, co?!

Každopádně přemýšlím teď, co s Puntíčkama. Zdá se mi totiž, že sem dávám převážně recepty a posty o jídle a říkám si, jestli mám blog směřovat výhradně tímto směrem nebo jestli sem dál občasně dávat i příspěvky třeba o oblečení, šminkách, životě... Co myslíte? Prosím, dějte mi dole v komentáři vědět. Děkuji :-)

... a tady je konečně pár fotek z té naší velecesty, komentář s popiskem vždy pod fotografií.

První zastávka v italském Livignu, kde jsme v minulosti byli na zimní dovolené. V létě je to úplná pohádka - průzračné říčky, vysoké skalnaté hory a svěže zelená tráva. Ideální je dopřát si piknik na louce se spoustou italské šunky a sýrů a nechat tam dítě lítat :-)

V Livignu na louce.

Zastávka druhý den cesty -  řeka Verzasca ve Švýcarsku (koukněte na více obrázků zde - klik). Voda je tam tak křišťálově čistá a vymletá koryta v kamenech tak hluboká až skoro dostanete závrať. Koupání v řece je úžasné a osvěžující. Určitě se tam vydáme na delší výlet.

Ponte dei Salti - římský most vedoucí přes Verzascu.

A konečně náš domov pro minulé dva týdny - městečko L'Armentera.

Dlouhé písečné pláže U L'Armentery byly ideální pro dovádění ročního dítěte.

Město Cadaques, kde žil a tvořil Salvador Dalí.

Všudepřítomné bugenvileai a kouzelné uličky Cadaques.

Jojo, byli jsme i v Barceloně, ale upřímně řečeno, tohle krásné ale přelidněné město není pro malé batole ideální. Zdržovali jsme se proto v klidných parcích na okraji centra.

Nejlepší přítel rodiče turisty = nosítko na dítě, které lze použít i místo dětské židličky v restauraci :-)

Girona - okouzlující město plné krásných kostelů, malebných uliček a hezkých obchůdků.

Jeden z mnoha našich kulinářských výtvorů - mušle na víně a česneku s rajčatech.

Naše otisky v písku. A ano, mám stejně velkou nohu jako můj manžel :-)

12 komentářů:

 1. Milá Puntice, nejvíc mě baví posty o Puntíčeti, pak jídlo... ale ráda si počtu i nějaké tipy a rady z oblasti módy a líčení. Takže bych to nechala, tak jak to je. :)
  Měj se, Koudishka

  OdpovědětVymazat
 2. Taky bych to nechala jak to je,ale klidne prispivej casteji, bavi me hodne Tvuj blog :)))

  OdpovědětVymazat
 3. Mě se to také líbí tak jak to je...všehochuť...co tě napadne a co ti přijde zajímavý davej sem...třeba i tipy na hudbu, zajímavé blogy, recepty...
  P.S. vím která noha je koho...přesně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Barbucho, děkuji a je mi jasné, že víš která noha je čím :-D

   Vymazat
 4. Luty, jen o jídle, to by byla škoda, tvoje zážitky z cest a postřehy ze života jsou super. Přiznání matky, bezva :) Ale jako recepty taky neopouštěj, zítra se chystám na tvůj pita chleba s kapsou :) Takže prostě houšť a větší kapky! :) pa Anička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Aničko, díky za zprávu :-) Jéé tak to doufám, že se chleba povede a nebudeš mě proklínat :-) Těším se na viděnou.

   Vymazat
 5. Zdravím a posílám hudlana :)

  Puntíče je prostě božííí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hola hej Ifko, hudlana i Tobě ode mě i Puntíčete :-)

   Vymazat
 6. Klidně piš o všem možném :) i o cestování, i o jídle, i o šminkách...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Arwen, děkuji za komentář. Asi to tak tedy nechám :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář :-)